Panelové domy jsou pro větší, a dnes i menší města typické. Několikapodlažní budovy s velkým množstvím bytů různých velikostí se do měst dostaly před několika desetiletími a nevypadá to, že by se s jejich stavbami mělo přestat. Klasické paneláky totiž mají mnoho výhod, a proto si získaly u velké části společnosti svou oblibu. Jejich nízká cena je oblíbená hlavně mezi studenty, protože právě oni stále častěji využívají panelákové byty k pronájmu při studiu na vysokých školách či mladými rodinami, pro které panelák také skýtá ideální podmínky. Nízká cena některých bytů je však vykoupena menším soukromím, než je tomu u rodinných domů a často také ne zrovna přizpůsobivými sousedy.

Panelový dům

Ti někdy dokážou z bydlení v panelovém domě udělat skutečné peklo. Někteří sousedé totiž nemusí respektovat základní zásady slušného chování a mnoho z obyvatelů panelových domů by tak mohlo potvrdit, že hlasitý poslech hudby v brzkých ranních hodinách nebo večerní vrtání je v některých domech bohužel nepříjemným standardem. Zvyknout si musíte také na přítomnost malých dětí a domácích zvířat, která v některých případech umí být opravdu rušivým elementem celého domu. Narozdíl od rodinného domu, kdy starost o opravy a jeho celkové udržování leží pouze na vašich bedrech, v panelovém domě je vás na tyto věci obvykle mnohem více.

Městské sídliště

Některé domy stále uklízejí společné prostory vlastními silami pomocí připraveného harmonogramu, přibývá však těch, kteří k tomu účelu využívají firmy poskytující úklid paneláku. Prostředí v centrech měst sice bývá poněkud hlučné, na druhou stranu se zase díky krátkým vzdálenostech dostanete na zvolené místo během chvilky a máte vše po ruce. A pokud by vám přece jen chyběla domácí zahrádka, můžete využít balkon či po domluvě s ostatními travnatý prostor před domem. Věřte tomu, že i v panelovém domě můžete žít pěkný život a třeba se vám zde podaří poznat nové a příjemné lidi.