Když si prohlédnete nabídku sportovních kočárků pro holčičku na trhu, půjde o výrobky, které se zpravidla prezentují pouze v produktových fotografiích, anebo na videu v místech, kde se s nimi jezdí po rovině. Máte tak možnost zhlédnout vozidlo v terénu, napodobujícím některé městské parky, rovné chodníky nebo asfaltový povrch městských ulic. Jenže ne všichni bydlí v městské části, která je posazena v nížině, a kde největším převýšením je několik metrů na kilometrové vzdálenosti, mnozí z nás žijí v horách a řada zájemců také do hor cestuje na dovolenou, a to i s malými batolaty.

maminka s kočárkem

Důležité je tedy mít povědomí o tom, zda si kočárek dovede poradit s jízdním komfortem pro děti i v náročnějších podmínkách. Co by vás mělo mimo jiné na sportovních kočárcích zajímat?

Bezpečná jízda z kopce – tlačit kočárek do kopce neznamená až takový problém, jako se s ním pustit z prudkého kopce směrem dolů. Tehdy vám musí být oporou a udržet děti a další zavazadla na svém místě. Nebezpečné jsou také ostré zatáčky a přechody z různých povrchů, například z asfaltu na beton či kámen, na kluzkou trávu atp.

dítě v kočárku

Nerovnost povrchu – jezdit po rovné dlažbě před nákupním centrem dovede každý, ale některé nerovné terény dovedou mnohé maminky řádně potrápit. Proto se tu také lépe uplatní kočárky s většími nafukovacími koly, než například klasické „golfky“.

Barva – v horách bývá často mlha, a když vás tu přepadne s šedým kočárkem, a vy máte na sobě šedavou bundu a krémové kalhoty, může vás cestou podél silnice srazit projíždějící automobil. Pořizujte si raději kočárek barevný, v pastelových tónech, aby byl v mlze i za šera lépe viditelný, a podobně se oblékejte i vy. Za snížené viditelnosti jsou dobrými pomocníky barvy červená, oranžová, růžová, sytě zelená nebo tyrkysová. Vyhýbejte se také černé, která za tmy velmi splývá s okolním terénem.