Během menstruace každá žena spotřebuje různé množství jednorázových menstruačních pomůcek, které ji mají ochránit před protečením. Většina žen používá tampony, které jsou k dostání od mnoha výrobců v různých cenových relacích. Bohužel naprostá většina tamponů může poškozovat zdraví. Protože se zavádí do těla, to na ně může reagovat tak, že zvýší bolestivost pohlavních orgánů i břicha. Celá zda žen potvrdil v průzkumech, že jakmile přestaly tampony používat, bolesti se zmírnily a nebo dokonce zcela ustaly. Pokud i vás trápí během menstruace bolesti břicha, zvažte zda by nestálo za pokus vyzkoušet ekologičtější a zdravější variantu.

černé kalhotky

Jednou z možností jsou kalíšky
Kalíšek je vyrobený z lékařského silikonu, takže je vysoce hygienický, a neulpívají na něm bakterie. Je vhodnější pro ty, kteří už zahájily intimní život, a také pro ty, kterým nevadí že se musí zavádět dovnitř. Zpočátku může být složitější najít správnou cestu zavádění, a proto jim mnoho žen nedá šanci. Další možností jsou nepropustné menstruační kalhotky, které jsou pohodlné, diskrétní a zdravotně nezávadné.

Jak fungují?
Většina žen chápe že se nosí místo klasického prádla, ale už jim není jasné jak kalhotky vybrat, kolik jich mít a jak se o ně starat. Protože kalhotky jsou určeny jak na noc tak na sport nebo během silné menstruace, musíte si koupit podobné množství podle toho, kolik za den spotřebujete vložek či tamponů. Pokud nemáte problém si je přeprat třeba denně, stačí vám dva až tři kousky.

červené kalhotky

Na našem webu najdete mnoho rad a tipů jak vybrat ty správné kalhotky. Mnoho žen volí cestu nákupu více kusů, a čekají až budou některé kalhotky ve slevě. Díky tomu máte za poloviční cenu moderní kalhotky, které vás dokážou ochránit před protečením až na 12 hodin. Díky tomu je většinou stačí vyměnit až po příchodu domů, ale pokud ne, jednoduše je v uzavíratelném neprodyšném sáčku donesete domů, namočíte a pak vyperete s ostatním prádlem.