Turistika je jedním z nejoblíbenějších sportů. Mnoho lidí se ale mylně domnívá, že jde jen o obyčejné chození lesní stezkou. Turistika s sebou ale nese různá rizika, a často lidé chodí i místy, kde sice nějaká stezka vyznačená je, ale rozhodně to není nic pro pohodlnou chůzi. Někdo se vydává i za extrémní turistikou, kde se musí prodírat keři a spadanými stromy i ve vyšších polohách, a hlavně za jakéhokoliv počasí. Ať už chcete chodit kdekoliv, je nutné dodržovat zásady bezpečnosti. Ta by měla být vždycky na prvním místě.

Někdo se rozhodne že když už chodí po horách, je vlastně jen krůček od horolezectví. Pokud toužíte zkusit i tento sport, měli byste se nejprve věnovat nějakému přípravnému kurzu, kde se naučíte pracovat s výstrojí, a pak byste měli začít s menšími výškami a hlavně s někým zkušeným.

hory turisté

Teplo je základ
Nezáleží na tom, jestli vás baví turistika, nebo jen občas rádi přespíte někde v divočině pod stanem. V každém případě je nutné, abyste měli kvalitní oblečení, které vás udrží v teple. Jakmile prochladnete, dostanete se domů minimálně s nachlazením, v horším případě podchlazení s většími následky. Nejdůležitější je teplo od nohou, takže kvalitní nepromokavé boty a termo ponožky jsou základem každé outdoorové výbavy.

teplé ponožky

Nejen ponožky jsou důležité
Abyste měli jistotu že se domů nevrátíte nemocní, je potřeba si předem nakoupit kvalitní spodní prádlo. Devold je norská značka, která je vyhlášená po celém světě. Jejich výrobky jsou velice kvalitní, a najdete u nich nejen ponožky, ale i tílka nebo trička s krátkým i dlouhým rukávem. Vybavit se můžete i spodními kalhotami. Výrobky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, mezi kterými najdete třeba merino vlnu. Ta je známá a populární pro své termoregulační schopnosti. Kupujte jen kvalitní výrobky, u kterých máte jistotu, že vás ve štychu nenechají.