Voda by sice měla být základem našeho pitného režimu, ale ne každý chce neustále popíjet jen vodu bez chuti. V horkých dnech je sice voda tou nejvíce osvěžující variantou, ale co když chceme žízeň zahnat i něčím jiným? Podívejme se na zdravé formy nápojů, které mohou ozvláštnit náš pitný režim.

Perlivá voda

Jestli vám čistá voda nechutná, zkuste perlivou vodu, kterou můžete navíc ochutit. Přidejte do ní třeba citrónovou či limetkovou šťávu, mátu, jahody, maliny nebo grapefruity. Cokoliv. Ve spojení s perlivou vodou si budete připadat, že pijete limonádu, ovšem stále to bude velmi zdravý nápoj plný vitamínů.

čaj

Bylinkové čaje

Čaje vyrobené z bylinek mohou skvěle chutnat, a navíc jsou plné důležitých látek, které jsou našemu tělu prospěšné. Bylinkové čaje mohou také zlepšit některé naše zdravotní obtíže, jako problém se spánkem nebo trávení. Ochutnejte třeba meduňkový čaj, kopřivový čaj, heřmánkový čaj, levandulový čaj nebo fenyklový čaj.

Zelený čaj

Zelený čaj patří mezi nejoblíbenější čaje. Obsahuje sice kofein, ale o dost méně, než káva nebo černý čaj. Zelený čaj má skvělou, lahodnou chuť, a také je plný antioxidantů. Říká se také, že tento čaj podporuje metabolismus, a tím i zdravé trávení a případné hubnutí.

Kefír

Nakyslá chuť kefíru není pro každého, ale z hlediska zdraví je to zázračný nápoj. Obsahuje dostatek bílkovin, a navíc je plný probiotik, které jsou důležité pro naši imunitu a také pro naše trávení. Vybírejte si ale bílé kefíry, ne ty ochucené, v kterých bývá zbytečně moc cukru.

kefir

Smoothie

Smoothie je nápoj, který je vyroben z ovoce, zeleniny a tekuté složky. Buď se k němu přidává mléko, či rostlinná mléka, nebo obyčejná voda. Díky tomu, že obsahuje čerstvou ovoce či zeleninu, jedná se o nápoj nabitý vitamíny. Můžete si do něj zvolit to, co máte rádi, takže máte zaručeno, že výsledná chuť bude podle vašich představ.