Asi není potřeba říkat, že jen málokdo žije skutečně zdravě. Ovšem je rozdíl mezi nezdravým životním stylem a takovým, který nám skutečně škodí. Mnoho lidí však nedokáže nebo nechce poznat, kdy by měli svůj přístup změnit. A to je škoda, neboť si tím bez nadsázky zkracují život.

 

často máme stresující životní styl

 

Prvním varováním, které bychom měli dostat, je to, pokud jsme často u doktora, a je jedno s jakými obtížemi. Pokud nejsou výsledkem nějakého dlouhodobého onemocnění či vrozené vady, je více než pravděpodobné, že za to může náš životní styl. V takovém případě není od věci se zamyslet nad tím, kde bychom jej mohli změnit.

 

Varovným signálem je i to, pokud se konstantně cítíte špatně. Jistě, ne každý den je posvícení, avšak pokud je pro vás naprostá většina dnů depresivních, bylo by rozhodně dobré s tím něco udělat. V takovém případě je dobré zaměřit se na stresové faktory ve vašem životě a snažit se je pokud možno eliminovat. Jistě, ne vždy je to možné, avšak pracovat se s nimi rozhodně dá. Uvidíte, jak vám to pomůže.

 

nezdravé návyky má spousta lidí

 

Problémem může být i neustálá únava a vyčerpání. I to může pramenit ze špatných návyků, které je dobré odstranit. Pokud přesně nevíme, co naši únavu způsobuje, je vhodné navštívit odborníka, který nám bude schopen poradit a pomoci.

 

Zpozornět bychom měli i v případě, že naše návyky negativně ovlivňují náš život, ať už soukromý či pracovní. Pokud jsme například během důležitého obchodního jednání nervózní, neboť si nemůžeme zapálit cigaretu, pak má tato naše závislost negativní vliv na náš pracovní výkon. A to je něco, co bychom měli eliminovat.

 

Známek je zde tedy dost, jen je potřeba se po nich dívat. Problémem však je, že mnoho lidí si nechce své problémy přiznat, případně není ochotna ke změně. Neuvědomují si však, jak pro ně může být jejich současná situace nebezpečná. Proto je dobré, pokud na ně budou působit jejich nejbližší. Tito lidé totiž pomoc velmi potřebují.