Není to tak dlouho, co zprávami proběhla informace o stávce herců a scénáristů v Hollywoodu. Jednoduše řečeno, tito nebudou pracovat, dokud nebudou splněny jejich podmínky, či pokud se nedohodnou s producenty, režiséry a majiteli studií na kompromisu. Tou hlavní věcí, kterou chtějí, je zvýšení platů. To se může zdát zvláštní, neboť často slyšíme o milionových částkách, které herec za film dostane. Ovšem problém je v tom, že tyto částky se týkají pouze malé hrstky těch nejlepších. Ti ostatní nedostávají ani zdaleka tolik peněz.

 

natáčení filmů je dnes pozastaveno

 

Dále si také musíme uvědomit, jak dlouho se takový film natáčí. Zde se jedná minimálně o měsíce, často pak i déle než rok. V podstatě se tak jedná o jejich roční výplatu, a když ji rozpočítáme do dvanácti měsíců, najednou zjistíme, že to není až tak vysoká částka. A to ani není řeč o tom, že zdaleka ne vždy má herec práci. Někdy může chvíli trvat, než najde další roli, a i v tu dobu musí z něčeho žít.

 

Je tedy jasné, že ona stávka je oprávněná. Zbývá však otázka, jak vlastně ovlivní nás coby diváky. Protože důsledky zde budou, přičemž tím hlavním je zpoždění mnoha filmů. Ty se tak do kin dostanou mnohem později, než bylo původně plánováno.

 

hlavním důvodem stávky jsou peníze

 

To však znamená, že kina budou muset najít náhradní program, tedy koupit (nebo spíše přikoupit) práva k jiným, již vysílaným filmům. Ty samozřejmě nenalákají ani zdaleka tolik lidí, jako nějaká žhavá novinka. V konečném důsledku tak prodělají. Pokud jde o nás, pak tím nejhorším, co nastane, je to, že budeme muset čekat delší dobu na uvedení daného filmu. Naprostá většina natáčení je totiž zastavena, a v současné době není jasné, kdy se opět obnoví. A to je škoda.

 

Zde by bylo zdaleka nejlepší, kdyby se situace brzy vyřešila. Nevypadá to však, že by k tomu mělo v nejbližší době dojít, ke škodě nás všech. Filmy jsou totiž sice takzvané luxusní zboží, avšak stále velmi žádané.