Tento článek se bude dnes zabývat tématem – zámečnictví. Nejprve si řekneme něco o firmě, která nabízí služby týkající se právě zámečnické výroby v Praze, ale také výrobou zábradlí a kovovýrobou.

O společnosti Artsmith
Jsme společnost, která vyrábí různé typy brán, branek, oplocení, dveří, zpracováváme kov, jsme absolventi oboru umělecký kovář
a zámečník ze střední školy SOŠ umělecko-řemeslná v Praze. V roce 2012 jsme se svému řemeslu začali věnovat společně.

klíče

Základní informace týkající se oboru zámečnictví
Zámečnictví historicky souvisí s kovářstvím. Zatímco kovář pracoval se železem obvykle za tepla, zámečník pak za studena železo upravoval řezáním, vrtáním, pilováním apod.

Jaká je vlastně práce zámečníka?
Kování, výroba dveřních závěsů, mříží, klepadel, aj. Dříve pod zámečnictví spadaly i různé užší specializace jako například hodinářství buď malých ale dokonce třeba i kostelních hodin.
Od zámečníků se časem oddělily také zámkaři, kteří se zabývali opravou zámků a klíčů.

Zámkař- vyrábí a montuje bezpečnostní a uzamykatelné prvky, orientuje se v nouzovém otevírání zámků, dveří, automobilů, atd. Zámečník- ten se orientuje ve strojírenství, umí s různými stroji a přístroji, ručně i za pomoci strojů obrábí a tvaruje kovové i nekovové materiály a spoustu dalších věcí.

zámečník

Co vám může nabídnout naše firma?
Krásné samonosné, nebo dvoukřídlé brány i ploty, jejichž součástí jsou i dveře s klikou, které vám poslouží jako vstup do vaší zahrádky a dá se také otevřít při vjezdu k vašemu baráčku autem. Dále vyrábíme zábradlí na terasy, nebo ke schodištím. Asi nejhezčím zábradlím ke schodiště, které jsem viděla je kovové, černé, ozdobné zábradlí ke schodišti. V poslední řadě prodáváme také balkónové a okenní mříže. Prohlédněte si fotografie jednotlivého zábradlí, brán i plotů na naších internetových stránkách které najdete v odkazu pod tímto článkem.