Privátní bazény umístěné v hotelích a penzionech slouží výhradně pro potřeby ubytovaných hostů, a ti se v nich také střídají či potkávají zcela náhodně (pokud se mezi sebou předem nedomluví). O těchto nádržích na koupání by se dalo říci, že slouží dobré věci, a že poskytují zábavu desítkám, možná stovkám až tisícům lidí v průběhu roku. Mít ovšem bazén na vlastní zahradě mnohdy znamená sotva pár dnů v roce využitelnou věc. Stává se, že se lidé pro výstavbu bazénu nadchnou a bazén cena je pro ně rozhodně nezanedbatelnou položkou, jenže časem jim zevšední a ke koupání se odhodlají jen zřídka, i když by tomu přálo počasí. Možná si namísto koupání otevřou láhev vína a posedí pohodlně pod pergolou, kde mohou relaxovat, aniž by se namáhali se svlékáním do plavek a pohybem pod vodní hladinou.

dívka ve vodě

Nabídněte bazén jako součást zábavy s přáteli

Proč mít bazén jen pro sebe, když vám poslouží jako zdroj zábavy s vašimi přáteli. Nač posedávat jen na zahradním nábytku pod přístřeškem, když se tu dá provozovat spousta příjemných činností, které vás ovšem zabaví jen tehdy, bude-li vás tu víc?

lehátka u bazénu

Házejte si s míčem – pohazování si míčem v bazénu nebo v jeho blízkosti je dokonalý antistres. Uvolní napjatou mysl z každodenního stresu a snadno tímto způsobem přijdete na jiné myšlenky.

Skoky do vody – pár skoků po nohách s rozběhem ve dvojici, kdy se držíte za ruce, je nesmírně vzrušující počin. Pokud jste to nikdy nezkoušeli, doporučujeme.

Podvodní doteky – vyzkoušejte podvodní masáže zátylku a zad, ve vodě je to mnohem působivější, protože je tělo více nadnášeno a odlehčeno. Působivá je i masáž vlasaté části hlavy, dokonale vás naladí na něco příjemného a pak si můžete dopřát třeba zmrzlinový pohár.

Zmrzlina – v horkém létě si s kamarády můžete pochutnávat na zmrzlině nebo na ledové kávě přímo z vodní hladiny. Gurmánský zážitek je ve vodě zesilován mnohem víc, než na souši, což je opět způsobeno nadnášecí schopností vodní masy.