Proč jsou plastové palety https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/plastové-palety lepší než palety dřevěné, Rozhodně mají znatelné výhody, které si v několika bodech povíme. Začneme nejdříve samotným materiálem. Dřevo je těžce obnovitelný zdroj, který roste desítky let, než se může opět zpracovat. V dnešní době je většina lesů vykácených a růst nových je na dlouhé období. Ještě lesu neprospívá kůrovec, který ničí velké množství lesů. Jsou to velké plošiny, které díky tomuto škůdci rychle ubývají. Kde dříve bývali mohutné a husté lesy, tak dnes najdete jen vykácené mýtiny. Plastový materiál je znovu obnovitelný. Je to sice složitý proces, ale lidé ho dokážou ovládat a plast je tak ve většině případů recyklovatelnou záležitostí. Proto je lepší vyrábět plastové palety z recyklovaného materiálu než stále zasahovat do přírody.

plastová paleta

Další výhodou je hygienická stránka. Dřevěné palety do sebe vstřebávají většinu tekutého materiálu, ať už je to něco rozlitého a slizkého nebo je to vlhkost a další věci. Stává se tak na hygienické úrovni nežádanou. Když nasaje vlhkost, začne plesnivět a ošetření takové palety je nepraktické. Její životnost je tedy dosti omezená. Ovšem se dají dřevěné palety určitým způsobem ošetřit, ale pořád http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/lidove-pisne/a-ja-porad-kdo-to-je-222028 je to jen dřevo, které má určité vlastnosti. Na rozdíl od plastové palety, která je jednoduše omyvatelná. Plast vlhkost ani jinou tekutinu nenasává a stává se tak lepší volbou.

plastová paleta

Co se týče materiálu na zatížení, a bezpečnost máme několik výtek. Dřevěné palety se třepí a můžete si zadřít třísku. Jejich struktura je tvrdá a pevná což jsou plusové body, ale pohromadě drží díky hřebíkům, které vám mohou také ublížit. Zatím co paleta plastová nic takového nemá. Nemá žádné třísky ani hřebíky. Stejně tak zajistí kvalitní materiál, který zvládne velké zatížení a zároveň není sama o sobě těžká. Tak co na to říkáte? Jakou paletu byste zvolili vy?